Saat 22.16’da Ankara üzerinden açılan haritada yengeç burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek.

Yengeç burcu temaları genel anlamda ev, aile, anne, ülke topraklarını temsil eder. Bir evin içerisinde bulunan aile bireyleri bir aileyi temsil ederken, bir ülke içerisinde bulunan insanlarda o ülkenin aile bireylerini temsil eder.

2 Temmuz 2019 yengeç burcu Güneş tutulmasının ardından, 16  Temmuz’da oğlak burcunda Ay tutulması gerçekleşecek. Ve Temmuz Ay’ına Merkür gerilemesi de eşlik edecek. Temmuz Ay’ı kafaların biraz karışacağı enerjilerin çok baskın ve gergin hissedileceği, hayata dair konularda ikilemde kalınabileceği bir Ay.. Tavsiyem:  Temmuz Ay’ında içimize dönüp yaşananları gözden geçirmek eksikleri tamamlamak yarıda bıraktığımız yada üstüne fazla gitmediğimiz işlerimizin üzerine gidip tamamlamak eksikleri gidermek için uygun bir Ay olacaktır. Ağustos Ay’ı itibariyle yeni düzeni yeni kararları almamız astrolojik göstergelerde daha uygundur.

Tutulma haritası Ülke haritasına maddi konularda ciddi zorlanacağımız bir dönem içerisine girileceğini haberdar ediyor. Altın, döviz yükselirken TL değerini daha fazla kaybedebilir. Maddi konularda ciddi planlamalar izlenmelidir. Ve bu durum halkın en fazla etki alacağı zorlanacağı dönemi göstermektedir. Önümüzdeki günler ve Aylar içerisinde stok yapmalıyız, ev ihtiyaçlarımızla alakalı ‘temel ihtiyaçları’ stoklar yapmalı ve harcamalarımızı da en aza indirmeliyiz.

Genel anlamda burç yorumu yapmak istemiyorum. Çünkü her kişinin doğum haritası kendisine özeldir. Hangi koç burcundan bahsediyoruz?.. Ülkede neredeyse 7 milyon koç burcu var. Hepsi aynı etkileri yaşayamaz. Her birinin doğum haritası kendisine özel konfigürasyonlar içeriyor.

Tutulma aile şirketleri aile yönetimi içerisinde bulunan hangi topluluk var ise bu alanda sorumlulukların eksik işlerin aksak ve önemsenmediği konular üzerinde ciddi yeni sorunlar yeni olaylar başlatacaktır. Kurumsal topluluklar bu konuda daha az etki altındadır.

 

 

İletişimde lafımızı esirgemeyeceğimiz etkiler altında olacağız.  Ağıza gelen bu dönemde yazılabilir, söylenebilir. Durumun farkında değilsek çenemizi tutamayabiliriz ve kendi ayağımıza sıkabiliriz. Bu sebeple bu yazıyı okuyan önemseyen takipçilerim bu dönemde paylaşımlarına konuşmalarına yazılarına daha dikkat ederse ve üsluplarını daha yumuşak bir dille ifade ederse kendi kazançlarına olacaktır.

Tutulma gündelik hayatımız ve iletişimlerimizde gergin stresli gerilimli enerjiler barındırıyor. Gerilemeye doğru gidecek Merkür aslan burcunda Mars kavuşumuyla, boğa burcunda ilerleyen Uranüs’le gerilimli açılar kuracaktır. Dilin kemiği olmayacağı bir dönem yaşayacağız. Şiddet, sataşma, çatışma, kazalar gibi vb… olaylardan haberdar olabiliriz. Elementler bu gergin açılarda olayları büyüterek körükleyecek etkilerde yer alıyor. Bu sebeple kendi hayatınıza başka kişi veya kişilerin karar vermesini, sizin adınıza ama kendi yararlarına olacak işler teklif etmelerini kabul etmeyiniz. Başkalarının istekleri yada kararları ile girilecek yada yapılacak işler, uzun dönemde sizin başınızı çok ağrıtabilecek sonuçlar doğurabilir.

7 Temmuz ve 2 Ağustos tarihleri arasında Merkür aslan burcunda gerileme hareketinde yer alacaktır. Tutulmada 2 Temmuz tarihinde gerçekleşeceğinden gölge Merkür etkileri yer alıyor, yakın geçmiş ve karma konularının tutulmada etkilerini göstereceğini vurguluyor. Merkür gerilemesini değerlendirmeli, Temmuz Ay’ı içerisinde içe dönüş yaşayarak kendimizle yüzleşmeli, yarıda bıraktığımız yada üzerine pekte gitmediğimiz işlerimizin yada eksik kalmış iletişimlerimizin sorunlarımızın çözümleriyle ve onları tamamlamayla ilgilenmemiz yararımıza olacaktır.  Ağustos Ay’ı itibariyle de yeni başlangıçlar ve yeni konulara adım atmamız astrolojik olarak daha uygun gözüküyor.

Tutulma Ay’ı Temmuz Ay’ı, 2 tutulma ve  Merkür gerilemesi.. Bu Ay’ı yarıda bıraktığımız ne var ise onlara yoğunlaşarak geçirmeli tamamlamalı ve bol bilgi toplamalıyız. Tutulmalar olaylar başlatır ve olaylar bitirir. Yengeç burcu doğum haritanızda hangi eve düşüyor ise o ev konuları ve doğum haritanızla kurduğu açılar tutulmanın etkilerinin hayatınıza hangi olayları yaratacağını gösterir.

Yelkeninizi rüzgara ters almayınız.

Sevgi ve Saygılarımla

NeptunEbru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.