Geçtiğimiz Ay’da yengeç burcu Güneş tutulması kova burcu Ay tutulması yaşadık. Bu Ay ise aslan burcu Güneş tutulmasını yaşayacağız. Tutulmalar birbiri ile bağlantılı arka arkaya ilerler. Bu yaz gerçekleşen üç tutulma ilerleyen zamanlarda ciddi değişim dönüşüm ve olaylara gebedir. Mars gerilemesi geçtiğimiz tutulmalarda yerini alırken bu tutulmada da gerileme hareketinde yer alıyor. Ve Merkür gerilemesi de ekleniyor. Geçmişi vurgulayan konuları gündeme getiriyor. Karma etkileri geçmişin günümüze yansıması… Eski aşk ve sevgi ilişkilerinin gündeme gelmesi… Eski tanıdıklarımızın iletişim kurması görüşmek istemesi yarıda kalan olayların tamamlanmaya gitmesi, uzun zamandır beklenen ama sonuçlanamayan konular bu tutulmada sonuca gidecek olaylarla başlayacaktır. Aşk sevgi ilişkilerinde eski arkadaş yada eski sevgililerden haber almak, söylenmemiş duyguların artık söylenmesi gibi güzel, yarıda kalmış havada kalmış duyguların karşılığını bulması…

27 Temmuz kova burcunda gerçekleşen Ay tutulması ülke için en önemli ve etkisi ağır olan tutulmaydı. Sabit burç üzerinde gerçekleştiği için uzun bir dönemde çok fazla etkilidir. Tamamen geçmişle alakalı konularda yanlışları yer alan ve bunların yansımasını yaşatacak ağırlıktadır. Aslan burcu Güneş tutulması ise gündelik konularda geçmişten günümüze gelen konuları abartacak büyütecek etkilerde yer alırken, kova burcu tutulmasının devamı yan konuları temsil etmektedir.

19 ve 9 sene öncesi var olan konuların sonuçlarıyla yüzleşme, yapılanların karşılığı, ektiğimizi biçme, yanlış davranışların sonucunu alma, güzel davranışların hakkedişleri ile karşılaşma…

Sanat ve sahnede ön planda olanlar, mesleki konularda liderler, belli tanınmış firma isimlerinde, değişiklikler söz konusu olacaktır. İnişler, çıkışlar, iflaslar, ölümler yada sahnede önde değil arkada yer almak, arkada ise önde yer almak, gibi değişiklikler gerçekleşecektir.

Güneş tutulmaları yeni konuları gündeme getirir. Fakat Merkür gerilemesi söz konusu ise geçmişten gelen konuları düzeltici, yarıda kalan, eksik olan ne var ise, tamamlayıcı, tekrar baştan başlayalım der gibidir… Yarıda kalan konular yeni konularımız gibi tekrar karşımızdadır ve tamamlanana kadar hayatımızdaki olaylar devam eder.

27 Temmuz tutulması finansal konular kaynakları temsil ederken 11 Ağustos Güneş tutulması para piyasalarını ve gündelik harcamaları vurguluyor. Bu sebeple para piyasalarında yükseliş konusu gündemin en önemli konuları arasında yerini alır. Dolar 9 civarına doğru yükselişe geçecektir. Euro ise geri kalmayacaktır. Ciddi bir ekonomik kriz ve iflaslar, gündelik yaşamda ciddi krizler ve bunalımlar ülkemizi bekliyor. Bunun yanı sıra doğa felaketleri de yerini alacaktır. Yer hareketleri (deprem) ve sel… 15,23,24 ve 31 Ağustos bu Ay içerisinde dikkat edilmesi gereken günlerdir.

Ortaklıkların evliliklerin anlaşmaların sekteye uğraması, feshi yada iflasları söz konusu olacaktır. Aslan burcu tutulmaları yükselen egoları da törpüler ve yok eder. Eğer ki son zamanlarda oldukça benmerkezcilik yapıyorsanız veya kendiniz dışında kimseyi görmüyor ve yok sayıyorsanız bu tutulmadan oldukça zor etkiler alıyorsunuz demektir. Veya az egoyla yolunuza devam ediyorsanız etrafınızda sizi üzen ve yaralayan kendisini ön plana koymak için bin bir türlü yalana hileye başvuran kişilerin inişlerini gözlüyor olacaksınız. 19 senelik bir sürede yer alan bir çok konu artık kapanmaya doğru yol alıyor. Hak eden hak edişini alacak, neyi hakkediyor ise, tabi ki…

Kendini aslanım sananlar bir aslan burcu tutulması aldıklarında gerçek aslanın kendileri olmadıklarını görür. Aslan değil, İnsan olmaya çabalamak için, dünyada olduğumuzu unutmayalım.

Sevgi ve Saygılarımla,
EBRU KUTUK
NeptunEbru

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.