Tutulmada bizleri neler bekliyor. Neler yapabiliriz yada nelere dikkat etmeliyiz? Her tutulma dünya sahnesinde tazelenen rol konularımızla alakalı olaylara sebebiyet verir. Dünya okulunun işleyişinde yeni bir konuya geçiyoruz diyerek, sistemin oyunu başlat demesidir.

Tutulma zamanlarında, (tutulmaya bir Ay kala ve bir Ay sonrası) ısrarlı olduğumuz konularda başlangıçlar yapmak isterken tutulma enerjilerinden tezahür edecek konularla sıkışabilir gemimiz farklı bir yöne doğru akışa gidebilir. Bunlar olası ve normaldir. Tutulma ile doğum haritamız aktive edilir ve tekamül yolumuzda bizler için gerekli olan olaylar bütünü hazırlanmıştır. Bizler ise bundan habersizce davrandığımız için, neden oluyor bu aksilikler, diyebiliriz. Bu sebeple tutulma aylarında hayatımızda gelişen olayları izleyerek takip etmemiz ve buna göre davranmamız daha yumuşak geçirmemize sebep verir. Başladığımızdan beri aksilikle devam olaylardan uzaklaşmak, akışında giden olaylara yönelmek ve o taraflı yol almak, tutulma aylarında izlenmesi gereken bir tutumdur. Aksiliklerle süre gelen olaylar ise devam etmememiz gereken konulardır.

13 Temmuz 2018’de yengeç burcunda Yeniay ve kısmi bir Güneş tutulması yaşadık. Öncü (yengeç) burçlardaki tutulmalar değişken ve sabit burçlara göre daha hızlı tezahür eder ve olaylar hızlı gelişir. Yani yaşayacağımız olaylar hızlı bir şekilde gözle görülür bir hal alarak belirginleşir. Tutulmadan itibaren ilk bir Ay içerisinde su üstüne çıkan olaylar ile karşı karşıya kalırız.
27 Temmuz 2018 kova burcu Dolunay’ı Ay tutulması ise önümüzdeki yılı kapsayan etkilerle yavaş yavaş ilerleyerek olayları tezahür ettirir. Daha yavaştır daha uzun bir zaman dilimine yayılarak etkilerini hayatımıza sunar. Bireysel haritalara göre tutulmalarda nelerden etkilendiğimiz yer alır. 11 Ağustos 2018’de aslan burcu Yeniay’ı ve Güneş tutulması ise bir sonraki sıradaki tutulmadır. Bir Ay içerisinde arka arkaya yaşanan üç tutulma hayatlarımızda ortaklılarımızda evliliklerimizde ülkelerde ve dünyada değişim ve dönüşümlere sebebiyet verecek etkiler yaratır.

Özellikle bu tutulmayı yorumlamak istemem, ülkemizden de gözlenecek olan kova burcu tam Ay tutulması bizleri ve ülkemizi ciddi anlamda etkileyen bir tutulma olacaktır. Bu sebeple gerçekten önem arz ediyor. 27 Temmuz 2018 saat 23.19’da gerçekleşecek tutulma yükselende koç burcunu gösteriyor. Yöneticisi Mars ise tutulma ve güney düğümle kavuşum içerisinde yer alırken, kova burcunun yöneticisi Uranüs ile de kare açı kuruyor. Anlamı güney düğüm, yani bizlerin geçmişi ve yaptıklarını temsil eder. Tutulmanın ve Mars’ın burada yer alması ise şu anlamı vurgular; geçmişle yüzleşeceğiz ve geçmişte ki yaptıklarımızın sonuçlarını alacağız. Ay tutulması tamamlanmayı ve sonlanmayı işaret eden tutulmadır. Geçmişte yaptıklarımızın karşılığını iyi yada kötü sonuçlarını alacağız. Bireysel haritalarda nasıl etkiler alacağımız kişinin bireysel doğum haritasındaki göstergelerine göre yorumlanır. Ülkemizin 8. evinde ölüm ve yeniden doğum evi olarak adlandırdığımız Plüton’un yönetiminde yer alan evde gerçekleşecek. Zor, yorucu, ciddi yıpratıcı etkilerde bir ülke haritası durumu söz konusudur. “Yangınlar, depremler, elektrik çarpmaları, kazayla ölümler, uçak kazaları, kitlesel kargaşa, maddi krizle yer alacak kayıp ve iflaslar, geçmişin su üstüne çıkması, engellenemeyecek olaylar, ülkenin doğusunda ciddi savaş etkileri ve kayıplar, travma etkisi yaratacak psikolojik vakalar..”

Dünya üzerinde kitlesel ölümler söz konusu olacaktır; “Depremler, yangınlar, sel, kazalar, savaş, terör…”

Kova burcu Ay tutulması engellenemeyecek olaylar, geçmişle yüzleşme ve sonuçlarını yaşama tutulmasıdır.

Sabit burçların ilk on günü doğanlar; boğa, aslan, akrep ve kova burçları ve bu burçlarda bireysel gezegeni olanlar ciddi etki ve dönüşüm içerisinde yer alacaklardır.

Kova burcu toplumsal konuları temsil eder. Dernekler, yardım kuruluşları, teknoloji, bilgi, astroloji, bilim, icatlar, hayır işleri konuları gibi.. Toplumsal konularda yardımlar, doğa ve hayvan; koruma, kollama, gözetme, besleme, bakma gibi yardımlar içerisinde yer alabiliriz. Bizlere ve insani değerlerimize iyi gelecektir. Çünkü, kova insani değerleri ve bilgi aktarmayı temsil eder.

27 Temmuz 2018’den itibaren geçecek 2 senelik sürede geçmişe baktığımızda çok fazla farklılıklar gözlemleyeceğiz. Artık eskiyi özlemeyen yeniye kavuşmayı dileyen bir toplum olarak, geleceğe bakmayı geleceğe yönelmeyi isteyeceğiz. Yaşanacak olaylar artık engellenemeyen bir hadde gelmiş olaylardır. Acısıyla gözyaşıyla karşı karşıya kalacağımız her neyse, mücadele ederek yeniye yer açmalıyız. Herkes yaptığının karşılığını alacaktır. Tutulma, herkese hayırlı uğurlu olsun.

Sevgi ve Saygılarımla, EBRU KUTUK
NeptunEbru

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.