16 Şubat 2018, Saat 00.04’de Kova burcunda Yeniay ve parçalı Güneş tutulması

Kova burcu marjinal bir doğaya sahiptir. Bu burç üzerinde gerçekleşen Güneş tutulmaları kova burcu doğasındaki konularda farklılıklar getirir. Fikirler, görüşler, yeni buluşlar, teknolojik ilerlemeler, bireysel davranışlarda ve özgürlükte artış gibi konular gündemimizde olacaktır.

Yüksek zeka Uranüs konusu olduğu için kova burcunda gerçekleşen Güneş tutulmaları olumlu açılar içerisinde yer aldığında, dünyasal ilerlemelere sebebiyet verir.

Juno ve Merkür’ün tutulmaya eşlik etmesi, görüşlerimiz, anlaşmalarımız, evlilik, fikirler konularında özgürleşmek istediğimizi vurguluyor. Beklenmedik gelişmeler ve ilginç olaylara tanık olabiliriz.

InkedInkedInkedbaşak burcu tutulma resmi _LI

Yara aldığımız konularda, Jüpiter’in Chiron açısı yardım eli uzatacağı gibi, Yeniay’a zorlayıcı açılarda da bulunuyor. Bir taraftan geçmiş yaralarımız şifalanırken diğer taraftan yeni konularda maddi ve manevi eksik başlayacağımız olayları da gösteriyor.

Yaşam enerjisinde daha melankolik ve durağan olabiliriz. Bir şey yapmama isteği üzerimizde olabilir. Tutulmadan birkaç gün sorası bu etki biraz daha hafifleyecektir. Sanki hipnoz olmuş gibi hissedebiliriz.

Değerlerimiz yani sevdiğimiz konularda daha gerçekçi bir bakış açısında bulunabileceğimiz etkiler alıyoruz. Davranışlarımızda tutumlarımızda yanlışlıkları tespit edebileceğimiz etkiler altındayız. Kendimizi daha rahat ve güvende hissedeceğimiz ve içimizin sindiği yol değişimlerine önümüzdeki günlerde adım atmaya başlamamız yerimizde saymaktan sıyrılmamıza vesile olabilir.

Öğrenmeye hevesli olmamız yeni ilgi konularımızda kendimizi eleştirmeye açık olmamız tutulma enerjisini gelişime ve ilerlememize yönelik bir alana uyumlanmamıza yardımcı olur.

İletişimde kendimizi daha rahat açıklayabileceğimiz, fikir ve görüşlerimizi geliştirebileceğimiz olaylar bütünüyle karşılaşacağız.
Toplumsal görüş bildirimleri ve özgürlük arayışları önümüzdeki aylarda daha görünür olacaktır.

Kendimizi seveceğimiz ve kendimize değer vereceğimiz, Önemli olan doğaya ve doğa içinde var olan canlılara yaşam hakkını savunacağımız bir enerji bütününe giriyoruz. Mantıklı ve tarafsız tutum içinde yer alabilmemizi etkileyecek olaylar ile görüşlerimizin daha ileri görüşlere taşınacağı bir atmosfer altında olacağız.

Tutulmanın ülke üzerindeki etkilerinde ise halka vurgu yapıyor. Halkın kendini daha rahat ifade edebileceği özgürlükçü bir atmosfere izin veriyor. Engellerin fikir ve düşüncelerdeki kısıtlamalardaki kısır döngünün toplumun üstünden kalkacağını, açık bir şekilde kendini ifade etmekten geri kalmayacağı toplumsal birlik ve beraberliğe vurgu yapacaktır. Kadınlar konusunda daha korumacı yasalar çıkması olasıdır.

Tutulmanız farkındalık ışığınızı yüceltsin.
Ebru KUTUK

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.