07.08.2017 tarihinde Türkiye saatiyle saat 21.10.42’de kova Burcunda 15 derecede Ay tutulması gerçekleşecek.

Günler öncesi tutulma etkilerine girmiş bulunuyoruz. Haftalar öncesinden, hayatlarınızda kıpırdamalar ve bazı değişiklikler kendini göstermeye başlamış olmalıdır. Tutulmalar evrenin başlama ve bitirme olaylarını temsil eder. Tutulmalarla birlikte hayatımızın içerisindeki dalgalı denizler durulur dalgasız denizler dalgalanır. Bu sebeple tutulmalar doğum haritaları için oldukça önemlidir.

Ağustos ayı içerisinde iki tutulma yaşayacağız. 7 Ağustos kova burcunda Ay tutulması 21 Ağustos aslan burcunda Güneş tutulması olacaktır. Birbiri ile bağlantılı bu tutulmalar hayatımızdaki düzeni ve düzensizliği gemimizin rotasını belirlememizde yardımcı olacaktır. Tutulma anı ve yakın günlerinde net kararlar almamaya özen göstermeliyiz. Çünkü tutulmayla yönümüzde değişiklik olacağı için alacağımız kararlar hayatımızda uygulanmayabilir ya da tersi olaylar içerisinde yer alabiliriz. Bu sebeple Ağustos ayı içerisinde yeni kararlar almayı ertelemeli ve akışa bırakmalıyız. Bir veya iki ay sonrası olaylar daha netleşecek ve sağlam kararlar almamıza sebep verecektir.

Sağlıkta; Alerji, vücut sıvılarından kaynaklanan nedeni belirsiz alerjiler, sebepsiz siğiller, uyku düzeninde bozukluklar, uzun süren ama ölümcül olmayan hastalıklar, tansiyon ve kalp rahatsızlıkları…

Coğrafide Ukrayna, Meksika civarında yanardağ faaliyetleri veya çatışma, ülkemizde de ufak yer hareketleri olabilir. Amerika’nın doğusunda okyanusta hareketlenme olabilir.

Güçler yer değiştiriyor. Sahne önünde olanlar yerlerini sahne arkasında hazırlık yapanlar ile değiştirecek. Bugün gündemde olanlar yarın gündemde olmayabilir. Sıra kime geldiyse önceliği kim hak ediyorsa tutulmalar cevaplarını vermeye başlıyor. Senelerce sahne arkasında çalışma yapan kendini geliştiren kişiler artık sıra sizlerde, sahne önündekiler sahneyi sizlere bırakmaya hazırlanıyor. Arka plan ön plan yer değiştiriyor. Aslan burcundaki tutulma ile bu konuyu daha detaylı anlatacağım. Unutmayalım ki tutulmalar birbiri ile bağlantılı çalışır. Kova burcundaki tutulma aslan burcundaki tutulmayla birlikte başlatma ve bitirme olaylarına gebedir.

kova dolunay resmi

Sabit burçlar boğa, aslan, akrep, kova burçları hayatlarında köklü ve zorlayıcı değişimlere giriyorlar.

Değişken burçlar ikizler, başak, yay, balık bu dönemde biraz zorlansalar da ilerleyen aylarda daha rahat dönemlere yol alacaklar.

Öncü burçlar koç, yengeç, terazi, oğlak daha mücadeleci bir hayat içerisinde ilerliyor. İlerleyen aylarda biraz daha hafifleyecek yükleri…

Burç yorumları çok genel yorumlardır. Burada tek tek burç yorumu yaparak vakit kaybetmek istemiyorum. Herkesin haritası kişiye özeldir. Bir burç yorumu ile haritanızın size anlatmak istediğini anlamak zordur. Yukarıdaki bahsettiğim burçlarda gezegenleri olanlarda benzer etkileri alırlar.

Tutulmanın düştüğü evi yükselen burcunuz hangi burçta ise sayarak ilerleyin ve kova burcu hangi evinize düşüyor? Genel anlamda hangi ev konusuyla alakalı değişiklikler sizleri bekliyor. Bunu öğrenebilirsiniz. Mesela yükseleni oğlak burcu olan birinin kova burcu 2. Evine düşer. Genel anlamda gelir ve gideri gösteren olaylar ile alakalı değişimleri gösterir. Fakat bu olayların nasıl bir yol izleyeceği kişinin doğum haritası konfıgürasyonları detaylandırılabilir.

Kadınlara baskı, özgürlüklere müdahale gibi konular gündemimizde yer alacaktır. Ülkemizde para piyasaları, para değerlerimizle alakalı konularda sıkıntılı bir süreç içerisinde yer alabileceğimiz gözüküyor. Altın ve döviz paramız karşısında değer kazanabilir. TL değer kaybederken yabancı para birimleri yükselebilir. Ülkenin büyük proje ve yatırımlara girmesi maddi sıkıntıyı ve iç piyasayı zorlayabilir.

Kısaca güçler yer değiştiriyor. Tutulmayla birlikte ilerleyen aylar değişimleri gözler önüne serecektir.

Tutulmaya iyi gelecek davranışlar sosyal olmak iletişimi kuvvetlendirmek gündelik işlerimizde daha hareketli davranmak, sokaktaki canlara yardıma muhtaç kişilere derneklere destek olmak. Tutulmanın yardım konuları içerisinde yer alır. Kova burcu evrenselliği temsil eder. Hepimiz elimizden geldiği kadar ortak alanda zor durumlara yardımcı olabiliriz.

Marsın tutulmaya karşıt açıda yer alması- şiddet, öfke gibi duygu durumlarına dikkat etmeyi gerektirirken kaza potansiyelini de yüksek olabileceğini bilerek hareket etmek önemli olacaktır.

Tutulmanız farkındalıklı gelsin, Huzura yelken açsın… Sevgi ve saygılar.
EBRU KÜTÜK

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.