Fırsatların ne olduğunu daha iyi kavrayabileceğimiz, gidişatımızda neleri kaybettik neleri kazandık diye düşünerek muhasebesini yapacağımız, bir tamamlanma enerjisi içerisindeyiz.

Yay burcunda 9 Haziran’da saat 16.10’da 18’53 derecede Dolunay gerçekleşiyor.
Yorumlar Ankara ilimiz üzerinden hazırlanmıştır.

Dolunay’ın yöneticisi Jüpiter durağan konumda yer alacak, Güneş’le olumlu bir görünümde yer alırken, yay burcunda Ay ve Satürn kavuşumuna tanık olacağız. Astrolojideki bu göstergeler birbirini seven gezegenlerin ahengini ve güçlü paslaşmalarını temsil eder.
Yay Dolunayı hak eden hak ettiğini alsın, diye fısıldıyor. İlahi bir güce tanık olunacak etkiler altında olacağız.

yay dolunayı resmi

Beklenmedik inişlere ve yükselişlere de tanık olacağız… Kimi yüksekten aşağı doğru inişe geçerken, kimisi aşağıdan yukarı çıkışa yol alacaktır. Ay düğümleri ve Uranüs’ün görünümleri beklenmeyeni bekle, diyor. Ciddi anlamda hayatlarımızda değişikliklerin olacağı döngüler altındayız. İnişlerden çıkışlara çıkışlardan inişlere, burada belirleyici etki ise tamamen ne yaptığımız ile alaka olacaktır. İyinin iyiliğini alacağı dönemdir.

Tamamlanma ve karar gibi düşünebiliriz. Dolunaylar konu kapanışı tamamlanma içerikli enerjiler barındırır. Jüpiter ise hayatımızın fırsatlarını bolluklarını temsil eder, Bu konulardaki tamamlanan enerjileri altında olacağız. Fırsatlar kapımızı çalabilir. Beklemediğimiz bir rahatlığın ve huzurun içerisinde yer alabiliriz.

Hayat yolunuzda ilerler iken hiç ummadığınız anda sizi yolunuza teşvik edecek olaylar içerisinde yer alabilirsiniz. Ya da problem yaratıcı olaylara sebebiyet verdiyseniz buna benzer problemli senaryolar içerisinde yer alacaksınızdır. İlk bir hafta boyunca etkiler oldukça görünür olur, ikinci hafta ise daha az etkiler olsa da Dolunay enerjileri Yeniay’a kadar devam eder.

İkili ilişkilerde daha ılımlı bir atmosfer altındayız. Venüs ve Mars’ın birbiriyle olan iletişimleri biraz daha çaba sarf edersek, sevgi saygı ve anlayışlı bir iletişim içerisinde bulunabiliriz, diye fısıldıyor bizlere…

İlişkilerde Kırmak yerine anlayış göstermek gerekir. Yine de iletişim kuramıyor isek iletişimimize mesafe koyabilmek en iyisidir. Farkındalıklı olmak sorunlarımızın da farkında olmayı ve bunları kabul edebilmekten geçer. Biz ancak kendimizde eksiklerimizi yanlışlarımızı fark ettiğimiz sürece etrafımızı fark edebiliriz. Kendini fark edemeyen birinin, farkındalıktan söz etmesi söz konusu olmamalıdır.

Bu Dolunay’da Jüpiter durağan konumda enerjisi içe dönük, Ben her şeyin farkındayım; Zamanı gelince cevap verilir, diyor. Sanıyorum ki cevaplarımızı iyisi ve kötüsüyle alacağız. Dünya üzerinde tatsız olaylar gerçekleşmesi söz konusudur. Üzülmek bir yana nerede yanlış yapıyoruz diye düşünmek sorunu çözüme götüren yola sevk eder.

Bir kısmın hayatında olumlu oldukça güzel etkiler söz konusu olacak iken, bir kısım için hüsranla karşılaşmak olası diyebiliriz. Doğum haritaları kişilerdeki ayrıntıları gösteren tekil etkenlerdir. Yorumlar genel gökyüzü atmosferi içerisinde ele alınmıştır.

Dolunayda enerjileri olumlu karşılamak adına spora yönlenebiliriz. Yürüyüş ve koşu bu Dolunay’da enerjimizi tazeleyecektir. Kilo vermek isteyenler için ise spor olumlu sonuçlar verir. Ay’ın ışığı azalmaya doğru yol aldığı için fazlalıkları bırakmaya niyetlenmek göksel destekler ile de olumlu sonuçlar alabilmemize yardım edecektir. Tabi ki, deneyip görmek en iyisi…

Dolunay’ın ışığı kalbinize sevgi ve huzur getirmesi dileklerimle…

Ebru KUTUK

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.