Yeniay, 28 Mart’ta Saat 05.58’de 7’37 derecede koç burcunda gerçekleşecek.

Yorucu ama öğretici etkiler altında, yeni konulara başlıyoruz. Yeniaylar başlama enerjisi içerir. Maddi konularda enerji akışımızda oldukça zorlanacağımız günler içerisine adım atıyoruz. Genel anlamda enerjinin düşük olması, maddi anlamda zorlanmak, sevgi eksikliği, mutsuzluklar, gündemimizde olacaktır. Ülke atmosferinde Yeniay pozitif etkilerde olmayacak.

Göksel yerleşimlerde gezegenler rahat ettikleri yerlerde değil, enerjiler zararlı akışlar içerisinde… Ayrıca Yeniay’ın ülke haritasına yaptığı açılar ise zorlayıcıdır.

yeniay

Fikir ayrılıklarının yaşanması, fikirsel kavgalar, iletişimde gergin ve anlayışsız tutumlar, acımasızlık barındıran eylemler söz konusu olabilir.

Patlama, yangın, gaz zehirlenmeleri gündemimizde olabilir. Yanıcı, patlayıcı bütün maddeler risk taşıyor. Elektrikle ilgili konularda da sorunlar yaşanır.

Keyfimizi kaçıran haberler, enerjimizi çalan eylemler, söz konusu.. Toplumsal psikolojinin oldukça zorlanacağı bir döneme adım atıyoruz. Terör olayları baş gösterebilir.

Duygusallıktan, anlayıştan, nezaketten, uzak hareketler sergilenebilir. Oldukça bencil davranışlar hakim olabilir. Engel, kural, etik tanınmayacak olaylar söz konusu olacaktır. Enerjimizi altüst edecek izlenimlere tanık olabiliriz. Bu sebeple psikolojimizi korumak ve sahip çıkmak zorundayız. Çünkü yaşamlarımız devam ediyor.

Yeniay çok gergin enerjilerde, Tepemizin tasını attırabilir. Ateş elementi çok fazla… Yeniay’ın gergin enerjileriyle baş edebilmek için su terapisi yapılabilir. Su, bedenimize ve ruhumuza iyi gelecektir.

Aile ortamları, toplumsal alan, tartışmalara müsait olacaktır; kavga, gürültü, yaralanma, vurulma, ateşli ve kesici bütün aletlere dikkat edilmesi gerekir.

Baş ve boyun ağrıları Yeniay’da artabilir. Tansiyon rahatsızlıkları, enfeksiyon hastalıkları, ateşli hastalıklar vuku bulabilir.

5 Mayıs tarihine kadar gökyüzü rahat konumda değil. Yeni başlangıçlar yeni adımlar atmak için bu tarih sonrası daha olumlu enerjiler barındıracaktır. Süregelen gündelik akışımızla devam etmek, bilinmeyene adım atmamak yararımıza olur.

Tehlikeli kişiliklerle tanışabiliriz. Kapılmamaya, inanmamaya özen göstermeliyiz. Enerjiler zararlı akışlardadır. Satürn bazı engelleri kaldırmış durumda, bunun bir test ve sınama olduğunu unutmamak gerekir. Rahatlığın verdiği etkiyle, düşüncesizce gerçekleştirilebilecek eylemler, bizlere ziyanla dönüş yapacaktır.

Öğrenmek, bilmediğini öğrenmeye niyetlenmek, koç Yeniay’ı enerjilerini olumlu akışa çevirecektir. Koç burcu birinci sırada olan burçtur. Dünya okulunda, Deneyim ve öğrenime ilk başlayan hayatı yeni öğrenmeye çalışan frekansa sahiptir. İçgüdülerle değil de bilgiyle hareket etmek, öğrenerek yola koyulmak, koç burcunun enerjisini olumlu yöne sevk etmeye yardımcı olacaktır.

EBRU KÜTÜK

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.