Türkiye saatiyle 17.55’de, başak burcunda 22’13 derecede gerçekleşiyor. Dolunay, Ankara’yı esas alarak yorumlanmıştır.

Kavga, gürültü, anlamsız sataşmalar, yanlış tutum, sorumsuz hareketler…
İnanç ve fikir görüşlerindeki ayrılıkların sözlü-yazılı kavgaya sebebiyet vermesi… İletişimde; ipin ucunu kaçırma, ne dediğini bilememe, yaralayıcı, oldukça kırıcı, üzen etkiler var. (Chiron-Merkür kavuşum, Satürn’e kare) Göksel semboller, beğenilmeyecek kadar sevimsiz görünümlerde.. Bir süre çevremizden uzak durmamız, yararımıza olur. Gerçekten çok zor.

yeni-versiyon-dolunay-resmi

Bilgi alışverişinde sorunlar, internet, bilgisayar, telefon gibi… elektronik cihazların bağlantılarında kısıtlanma, arıza, takılma gibi durumlar artacaktır. Bilgisayarınızın internet bağlantısı kopabilir bir an ekran donabilir gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yanlış anlamalara sebebiyet verebilir yada yanlış anlaşılmalar içinde bulunabilirsiniz. Çünkü Merkür’ün konumu iletişimde anlaşılamamaya sebebiyet verecektir. Rahat çalışabildiği durumda değil, bu sebeple konuşmalarınıza dikkat etmek yada bir süre iletişimde bulunduğunuz kişilerle görüşmeye ara vermek riski azaltır.

Finansal konular, para kaynaklarına dayalı durumlarda yapılacak yanlışların ciddi bir ekonomik kriz yaşatması çok yüksektir. Eldeki yetersiz mühimmatla yapılabilecek yanlışlar, maddi anlamda çok büyük kayıplara ve zararlara sebebiyet verebilir.

Türkiye’nin 4. Evi üzerinde gerçekleşecek Dolunay burada aile vatan millet toprak konularındaki sona gelen durumları temsil ediyor. Bir veya birkaç (ortak çalışma alanı) anlaşmalarının sonlanmasını da temsil ediyor. Ülke ekonomisinde oluşacak maddi kayıp yada zararlar gündemimizde olabilir.

Göksel Neptün Ülkemizin Natal Uranüs’üyle kavuşumda ve dereceler her geçen gün yakınlaşıyor. Bu durum eldeki yetersiz mühimmatla hayallere kapılmayı, sonu hüsranla bitecek savaşa koşmaya sebebiyet verir. Kafa bulandırır ve sonunu hesap edemeyeceğimiz tehlikelere atılmayla sonuçlanır.

Dolunay etkilerinde gökyüzü sembolleri çok zorlu, disiplinsizlik, sorumsuzluk, sonunu göremeden aldığımız tutumları, kabul etmiyor. Karşılığında ise ciddi bir alan daralması ve engellenme yaşamamıza sebebiyet verecek etkileriyle karşımıza çıkacaktır.

Genel anlamda toplumu etkisi altına alan konular; maddi sıkıntıların artması, ruhsal sıkıntılar, psikolojinin zorlanması, duyguların baskılanması, kısıtlanma ve karar vermede zorlanmalar görünüyor.

Aslında Dolunay’ın anlatmak istediği ise doğru iletişim kurabilmeye yönelmektir. Anlamayı ve anlaşılabilmeyi öğrenmeliyiz. Her kaos bir düzene sebebiyet verir. Yanlış yaparak doğruyu öğreniriz. Buradaki durumda yanlışların toplamından çıkaracağımız, doğru iletişimi geliştirmeyi başarabilmektir.

Bu Dolunay’da güzel yorumlar yazamıyorum. Göksel semboller ne anlatmaya çalışıyor ise yorumlamaya çalışıyorum. Görünenin ne oluğunu yorumlamak, her zaman hayat kurtarır. Bu sebeple, başak burcu ciddi eleştirel bir burç olduğu için, Dolunay’ın enerjilerine kapılıp, yorumlarımı da eleştirecek kişiler mutlaka olacaktır. Çünkü bu Dolunayda bazıları için dilin kemiği olmayacak.

”Bırakmayı öğren. Mutluluğun anahtarı budur.” Gautama Buddha
İlgi göstermeyen, değer vermeyen, saygı duymayan, hayatınızı zorlaştıran, yaşamınızı çıkmaza iten ve benzeri her şeyi ve herkesi bırakın, Gitsinler!… Başak burcu temizlik, düzen ve tertiptir. Emin olun ki sizin doğru sandığınız veya sizin gerçekten sevdiğinizi sandığınız kişiler yada değerler, Onlar değil… Bunu sonrası mutlaka öğreneceksiniz. Zaman ilerledikçe farkına varacaksınız. Ama öncesi yoran, kıran, üzen her şeyi bırakmayı yada bırakabilmeyi öğrenmeliyiz.
Başak burcu hasat zamanı geldi diye fısıldıyor, Ya kabullenerek yada kabullenmeyerek yaşayacağız. Ve bırakmayı elbet öğreneceğiz.

Dolunay’da bünyenizde biriken öfke, sinir, ağrı, gerginliği vücudunuzdan atmak istiyorsanız; topraklama yapmanızı öneriyorum. Bahçe ortamında yada uygun bir toprak alanda ellerinizin avuç içini yada ayaklarınızı çıplak, toprağa temas ederek on dakikaya yakın beklemeniz birikmiş negatif enerjiyi vücudunuzdan atacaktır. Enerjinizi dengelemeye de yardım edecektir. Üstüne duş alırsanız suda enerjinizi tazeleyecektir. Gümüş kolye takmakta Ay’ın enerjisine iyi gelir. Başak burcu toprak anayı temsil eder. Topraklama bu sebeple iyi gelir. Etkiler Dolunaydan birkaç gün önce başlar ve ilk bir hafta belirgindir.

EBRU KÜTÜK

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.