Venüs Gezegeni, 3 Mart-16 Nisan 2017 tarihleri arasında geri harekette yer alacak. Venüs gerilemesi Koç burcunda başlayarak, Balık burcunda son bulacaktır. (3 Mart Koç burcunda gerilemeye başlayıp, 3 Nisanda balık burcuna geçerek, gerilemeye devam edecektir.) 17 Nisan itibariyle ileri harekete doğru yola koyulmaya ve enerjisini dışarıya yansıtmaya başlayacaktır.

Bundan bir önceki Venüs gerilemesi 24 Temmuz-6 Eylül 2015 tarihleri arasındaydı. Bu tarihler aralığında yaşadıklarınızı anımsarsanız, bunlara benzer olaylar karşınıza çıkacaktır. Ve bu benzer olaylara karşı önlem almanız ise gerileme hareketinde dikkat edilmesi gerekenlerde yer alıyor.

thumbnail_venusps

Venüs gezegeninin temsil ettiği konular: Sevgi, aşk, birliktelikler, sevdiğimiz ve değer verdiğimiz her şey, maddiyat, güzellik, estetik, sanat, sevilen hoşlanılan değerler ve duygular vb…

Sağlıkta: Venüs’ün yönettiği burçlar, boğa ve terazidir. Ağız, Boğaz, Gırtlak, Böbrekler ve Bel bölgesi… Venüs, Koç ve Balık seyrinde ek olarak baş bölgesi, gözler, ayaklar ve sinir sistemi.. Özellikle dikkat etmemiz gereken, sağlık durumu konularımız olacaktır.

Venüs gerilemesinde dikkat edilmesi gereken konular: Öncelikle Venüs gerilemesinde yeni birlikteliklere başlamamak; ortaklık, söz, nişan, düğün vb.. eylemleri de bu tarihlerde gerçekleştirmemektir.

Bu dönemde eski birliktelikleriniz tekrar karşınıza çıkabilir yarıda kalmış sevgi değerleri konuları tamamlanmamış aşk ilişkileri bu dönemde tekrar gündemimizde olabilir. Üstünden uzun zaman ve yıllar geçmiş eski birlikteliklerimizdeki kişiler karşımıza çıkar ve yeniden başlamak isteyebilir yada Bu olay ve durumu karşıya siz yapabilirsiniz. Burada önemli olan geçmişte yarıda kalan ne ise onu tamamlamak ve de bitirmektir.

Alışverişten bu dönemde kaçınmak oldukça mantıklı olacaktır. Çünkü gezegenin enerjisi içe dönük olduğundan maddi anlamda bizlere pekte yardımcı olmayacaktır. Fazla harcamalardan kaçınmak, acil gereksinimler dışında, lüks alışverişler içerisinde bulunmamak yararınızadır.

Venüs gerilemesinde özellikle belirtmek istediğim konu: bu dönem estetik operasyonlar kesinlikle uygun değildir. Dış görünüm ( vücut, saç, giyim vb..) değişiklikleri de uygun değildir. Sonuçlar istediğimiz gibi oluşmayacaktır. Fakat bu dönemde de oldukça duygusal ve değişiklik isteyen arayışlarda olabilirsiniz, fakat bu yanlış bir zamanlama olacaktır.

Ayrıca, içimize dönüp kendi sevgi değerlerimizin ve de hayattan, kendimizden, karşımızdakilerden beklentilerimizin muhasebesini yapmamız-kendimizi tartmamız için de uygun bir dönemdir. 17 Nisan sonrası kafamızdaki bazı soru işaretlerini ve bocalamalarımızı yerli yerine koymamıza yardım edecektir.

Kişisel haritalara göre Venüs’ün konumu bu gerilemede daha detay ve ayrıntılar içerir. Bazı kişilerde ise belli hak edişleri kişisel harita potansiyellerine göre dönüş yapacaktır. Mesela kaçırılan bir fırsat bu dönemde karşınıza tekrar çıkabilir ve değerlendirebilirsiniz.

Bu dönemde aşırı duygusal ve sevgi arayışı içerisinde olmak, alışverişe karşı düşkünlük ve güzel görünmek isteyerek dış görünümü değiştirmeye çalışmak gibi davranışlarda bulunmak oldukça olasıdır. Bu sebeple yukarıdaki bahsedilen konulara özen gösterilmesi, hayatımızı olumsuz etkileyecek faktörlerden bizleri uzak tutacaktır.

9 Nisan 2017’de ise Merkür gerilemesi başlayacaktır. 4 Mayıs’ta ise ileri harekete geçecektir. Çift gezegen gerilemesinde bir döneme denk geliyor, Nisan Ay’ı.. Bu dönemde alınacak hiçbir yeni karar ve eylem sağlıklı değildir, uzun vadede ise kesinlikle sürmeyecektir. Gerileme hareketinde başlayan, başka bir gerileme hareketinde biter. Sağlıklı, başarılı, hoşa giden, olumlu ve uzun soluklu sonuçlarda vermez.

EBRU KÜTÜK

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.