Güneş tutulması 17.59’da 08.12 derecede gerçekleşecek. Tutulma haritası Ankara’ya göre çıkarılmıştır.

Bundan bir önceki tutulma 26 Şubat 1998 yılında, 8 derecede gerçekleşen balık burcunda tam Güneş tutulmasıdır. Balık burcunda bir sonraki Güneş tutulması ise 19 yıl sonra gerçekleşecek.

Yaşayacağımız Balık burcundaki Güneş tutulması ise halkalı Güneş tutulmasıdır. Yani karmik ve kadersel etkilere sebebiyet verir. Mc’deki gezegen hareketleri dönüştürücü olur. Ve tutulma MC-Algol kavuşumdur. (Algol: boyun kırılması, her çeşit boyun ve gırtlak hastalığı, idam-infas gibi konuları temsil eder.)

Tutulmanın izci gezegeni Neptün; hayaller, hayallerin yıkılması, kozmik yardım, kozmik ceza, alkol zehirlenmeleri, kimyasal zehirlenmeler.

Tutulmanın yönetici gezegeni Neptün ve Jüpiter’dir. Jüpiter, Spica sabit yıldızı ile kavuşumda; bu konum gizli saklı para hareketleri, mal ve miras davaları, bankacılık işlemlerindeki olaylar, ani ve gizlenemeyecek şekilde karşımıza çıkacaktır.

balık tutulma resmi

Tutulma, Gökselde ve Ülke haritasında Güney Ay düğümü üzerinde gerçekleşecektir. Güney düğüme Fomalhaut sabit yıldızı ve Merkür kavuşumda olacaktır. Bunun anlamı; karmik etkileri ağır, geçmiş hatalarla yüzleşme, geçmişte yapılan yanlışların doğuracağı büyük sorun ve sıkıntılar, engellenmeler. Bir o kadar da Neptün’ün aldatıcı etkilerine dikkat etmeliyiz. (İkili ilişkiler, imzalı anlaşmalar)

Fomalhaut sabit yıldızının olumsuz etkileri; ahlaki ve etik değerlere sahip olmayan, hayallerini ve isteklerini aşırı gerçekleştirmek isteyip önüne gelen engel ve kuralı tanımayanlara; büyük bela, kötülük, acı ve ıstırap verir ve ayaklarını kaydırır.

Uranüs ve Mars’ın tutulmada kavuşum içerisinde yer alması ve bu kavuşuma Satürn’ün rahat açılarda enerjilere kısıtlamada bulunmaması… Olayların engellenme ve kontrolden çıkacağını gösterirken, Jüpiter’le karşıt açıda konumlanmaları: adalet, etik, değerlerinden çıkmış, yolunu şaşırmış, manevi değerleri kalmayan, görme gücünü kaybetmiş, toplum ve kişilerde; Jüpiter’in oldukça olumsuz, korumasız, yardımsız, geçmişten bu güne kadar getirdiğimiz, her şeyi ve her değeri hesap ederek, olaylar zincirine karma yasalarıyla, cevabını vereceğini gösteriyor.

Patlama, yangın, elektrik kontaklarında oluşacak arıza ve sorunlar, elektrik çarpmaları, yanıcı ve kesici aletlerden gelecek zararlar, aşırı hız sonucu oluşacak ameliyat gerektiren ağır kazalar, oldukça dikkat edilmesi gereken tutulma konularıdır.

Sanatsal konularda esinlenme ve eseler, ilham ve yaratıcılık, gerektiren alanlarda olumlu etkilere sahip bir tutulmadır. Sezgilerinizde doğum haritası verilerinize göre güçlenebilir. Sanat dünyasından kayıplarda gündemimizde olacaktır.

Sağlıkta dikkat edilmesi gereken: Sinir sistemi, tansiyon, kalp ve böbrek hastalıklarıdır. Sinir sistemini kuvvetlendiren aktivitelerde bulunmak, gıdalarımızı da sinir sistemini kuvvetlendiren türden seçmemiz daha ileri boyuttaki hastalıklara adım atmamızı engelleyebilir.

Genel dikkat edilmesi gereken: Öfke, sinir krizleri, kendini kaybedecek hareketlerde bulunmak, kavga, çatışma, ağız dalaşı, kontrolden çıkan gerginlikler, yaşama olasılığımız toplumun büyük bir kesiminde oldukça yüksek olacak. Önümüzdeki; Mart, Nisan Aylarında daha dikkatli olmalı ve ruhsal sükuneti korumaya gayret göstermeli, mantık ve akıl çerçevesinde izlenecek yol ve yöntemleri takip etmeli, geleceği düşünmekten ziyade anı, mevut durumumuzu ve mevcut işlerimizi yoluna koymaya çalışmalıyız.

Özellikle genç nüfusun koruma ve kollanması çok önemlidir. Çünkü tutulma genç nüfus üzerinde olumsuz etkiler göstermektedir. Genç nüfusun kendisine dikkat etmesi, korunması, önümüzdeki bir senelik sürede oldukça önemlidir.

3 Mart tarihiyle birlikte Venüs durağandan geri hareketine başlayacaktır. Venüs’ün gölge etkilerinde bir tutulma yaşayacağız. Paraya, mala, mülke, vatana, aileye, sevgiliye, eşe, dosta, değerlerimize sahip çıkmalıyız. (Venüs gerilemesi yazısı hazırlayacağım.)

Yüksek mahkemeler, üniversiteler, elçilikler, deniz yolları, denizden gelecek saldırı, ani hava saldırısı, uçak helikopter düşmesi, havada gerginlik, kimyasal zehirlenmeler, geçmişten gelen hataların hepsiyle yüzleşme.

Medya organlarının tutulma etkileriyle çok farklı bir yön ve yol izlemesi olasıdır. Medya organları tutulmadan etkilenmekle, kontrol edemeyecekleri tarihi yanlışları ve hatalarıyla da yüzleşecektir.

İran, Irak, Türkiye sınırında yer hareketleri olabilir. Fransa, İspanya, İngiltere, üzerinde terör hareketleri ve patlamaların meydana gelmesi olasıdır.

Ebru KÜTÜK

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.