03.06’da 22 derecede gerçekleşecek.

Dolunayın ana konusu; fikirsel görüşlerin değişimi, birliktelik ve arkadaşlıkların değişimini ve yol ayrımlarını vurguluyor.

Dolunay, yalan ve dolanla devam eden ilişkileri bitirecek etkilerdedir. İletişimde bulunduğumuz ve yol ayrımına gelinen arkadaşlık ve dostluklarda, bizden saklanmış gerçekleri ortaya çıkararak iletişimleri sonlandıracaktır.

Dinsel yaşamlarda fikir değişiklikleri ve kişilerin ruhsal ve felsefi gelişimleri,
yaşama yüklenen farklı anlamlar, gündemimizde olacaktır.

Ay-Capella sabit yıldızı ile kavuşuyor. Etkili ve güzel sözler söyleme yeteneği, doğruluk, bütünlük, cesaret, hareket, savaş planları gibi… Etrafımızdan gelen ilgiyle, kendimizi şanslı-romantik-çekici hissedecek, abartılı sözler duyabiliriz. Fakat bunlar gerçekle alakası olmayacak, abartılmış sözler olacaktır.

kova dolunay resmi

Kadınlarda mimari yetenekler, erkeklerde sanatsal yetenekler ve lüks düşkünlüğü. Dolunay etkileri ile ortaya çıkabilir.

Dolunayda gündelik hayatımızı etkileyen Merkür’ün gölge yani görünmeyen etkilerinde yer alması, para konularında aldanma kandırılma dolandırılma ve gerçek olmayan haberlere karşı uyanık olmamız gerektiğini vurguluyor.

ÖNEMLİ: Gizli düşmanlıklar, her türlü bela, dedikodu, anı gelişen hapis cezaları, hırsızlıklar, gizlenen tüm olayların açığa çıkması, mülklerin hacze uğraması, kredi kartlarından gelen hacizler, tüccarların intiharları, işten çıkarılmalar, artan işsizlik, büyük şirketlerin müşkül durumda kalması…

Basın yayında kadınları rahatsız edecek cinsel saldırılar vb. konuların gündeme gelmesi, medyada cinsel konuların çok konuşulması ve birçok insanı oldukça rahatsız edecek durumlara taşınması. Entelektüel kesim kadınlarının cinsel hayatları ile ilgili medya ve yazılı görsel medyada ortaya çıkacak, hoşa gitmeyen haberler.
Yüksek statüde bulunan bazı kişilerinde yurt dışında olacak skandal haberlerini duyabiliriz. Medya gündeminde yer alabilir.

Ani alınacak kararlar toplumda can sıkıcı etkilere sebebiyet verecektir.
Ülkemizdeki gençlerin ve çocukların koruyup kollanması gereklidir.
Deniz yollarında oluşacak kazalar. Gazların etkisi ve gazlardan gelecek zararlar.
Su ve sudan gelecek zararlar gündemimizde olabilir.
Ülke gündeminde ise Strateji değişiklikleri söz konusu olacaktır.
Kafa dağınıklığı ile trafik kazalarının artması söz konusu, Kısa ve uzun yolculuklarda dikkat edilmesi gerekir.

Merkür 18-19 Aralık durağan pozisyonunda, 20 Aralık geri hareketine doğru yol alacak. 18-19 Aralık, 7-8 Ocak tarihleri herhangi bir yere imza atılmaması hayırlıdır.
10 Aralık tarihinden itibaren gölge etkileri başlamıştır. Eski dostlar eski arkadaşlar ile sözlü ve yazılı konuşmalar haberleşmeler başlar. Uzun zamandır görmediğiniz eski arkadaşlar ile tekrar görüşmek Merkür’ün geri hareketinde oldukça yoğun olacaktır. 7-8 Ocak 2017 tarihinde ise durağan pozisyonda olacak, 9 Ocak itibari ile ileri hareketine başlayacak.

16 Ocak itibari ile gölge etkilerini de terk ederek ileri harekete devam ediyor. Bu tarihten sonra günlük yaşam hareketlenir. Ve bazı iletişim problemleriniz oluşur ise, 16 Ocak tarihinden sonra düzeltmelere başlayabilir. Ve yeni başlangıçlara adım atabilirsiniz.

Merkür geri hareketi oğlak burcunda yapacağı için özellikle iş yaşamlarımız, kariyer hayatımız, mevcut statümüz için gerekli eksik bıraktığımız işleri tamamlamak en doğru izlenecek yol olacaktır. Önemli belge ve dosyaları kaybetme olasılığı olabilir, bunun için önlem alınması gerekir.
Belli bir süredir görüşemediğimiz bizlerden yaşça büyükleri ziyaret etmek ve onlarla iletişime geçmek bu geri hareket döneminde güzel bir davranış biçimi olabilir.

Ebru KÜTÜK

One Response to 14 Aralık 2016 İkizler burcunda Dolunay
  1. ılk defa bu kadar acıklamalı detaylı anlatım we yazılım gordum astrolojıde…supersınız…


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.