Soltist anında insanların, toplumların, dünyanın bir senelik kaderi belirlenir. Karma Astrolojisinde sirian günü önemli bir döngüdür.

Kader ikiye ayrılır birincisi külli iradedir. Değişmeyen kader. İkincisi ise cüzi irade değiştirebileceğiniz kaderdir. Sirius ise vermiş olduğumuz kararlar ve davranışlar sonucu oluşan kaderimizdir. Ne yaptın? Nasıl davrandın? Nasıl kararlar aldın? Şimdi bunların sonuçlarını yaşayacaksın geleceğinde artık der.

Eski Mısır der ki ; Kaderlerinizin çizildiği gün, Güneş ile Soltist gökyüzünde kavuştuğu gündür.
Yaşamın kalbi SİRİUS’dur. Güneş belli bir derece yengeç burcuna geldiğinde buna sirian denir.Nerde bulunduğu ve hangi açıları yapıldığı çok önemlidir.İyi bir kehanet yapmak isteyenler öncelikle, Sirius bilgisine hakim olmaları gerekir.

SİRİUS RESMİ

Sirian haritasını ülkenin başkenti Ankara’yı alarak çıkardım.

Sembolik göstergelerden çıkarmış olduğum bilgiye göre bu sene 5 Temmuz Sirian günü haritasında; ilahi yasaların, ilahi adaletin ve ilahi olanın tartısında tartılacağımız bir yıl olacak. Yaşanılan, başa gelen her durum ilahi kanalın yasalarının vermiş olduğu kararlar altındaki sonuçlar olacağını belirtmek isterim.

Sirian haritasında en çok dikkatimi çeken göstergeyi öncelik vererek yorumlamak istiyorum. Chiron kısaca bizi yaralayan, durmadan kanayan yaralarımızı temsil eder. Chiron’un yarısı at yarısı insandır. Ve ayağında durmadan kanayan bir yarası vardır. İnsanlar üzerinde etkisinde, doğum haritalarına girdiğimizde bize özel durumlarını gösteren bir semboldür. Bu senelik döngüde Chiron; bir kısım insanların acılarını tamamlayıp bitirdiğini söylüyor. Bir kısım insanlara yardım geleceğini söylüyor ve bir kısım için ise özellikle manevi ve maddi Jüpiter ilahi kanal bağları zayıf olanlar için zor bir süreç, kanayan yaralarının çoğalacağını, üzüleceklerini vurguluyor. Kendinize dönün ne kadar maddi-manevi çevrenize yardım ve destek içerisindesiniz? Eğer ki bu yardımlar destekler yok ise hayatınızda Bu döngüde sizi yaralayacak ve acıtacak, kanatacak etkiler oldukça kuvvetli ve sert olacaktır.

‘’Kaza-kader’’ üzerinden etki edecek birçok sembolik gösterge mevcut…Temkinli, dikkatli olunmadığı taktirde kaza-kader açıları oldukça etkili olacak. Ani duygu durumu ile yaşanacak olumsuz saldırgan davranışlar ve bu davranışlar sonucu talihsiz kazalar.

Kafa karışıklıkları, gözün önündeki sis perdesi, duygusal kandırılmalar, ani öfke ve sinir krizleri olumsuz duygu durumlarının içine girebileceğimiz etkiler altında olacağız. Yaşanılacak her olumsuz-durum-olay farkındalık yaratmak adına acı gerçekleri gösterir.

Trafik kazaları, beklenmedik diğer kazalar…Göksel göstergelerde önemli bir yer alıyor. Atılacak her adımın hesap edilmesi gereken bir dönemden geçiyoruz.

Yaz aylarında kaza adında geçecek yangınlar oldukça artacak. Oluşacak kazalara karşı önemler çoğalması gerekmektedir.
Böcek sokmaları bu sene çok yoğun yaşanacak. Ormanlık ya da yeşillik alanlarda bulunacaksanız özellikle yanınızda böcek ilacı bulundurmanızı tavsiye ederim. Böcek sokmaları bu senenin önemli olumsuz olayları içerisinde yer alıyor.

SİRİAN HARİTASI VE SABİT YILDIZLAR YORUMUM :

Bir senelik süreç içerisinde: Şan şöhret adına para için yapılacak evlilikler artacaktır. Fakat bu göstergeler, aile kurmak adına yapılan sözleşmeler sonrasında yaşanacak yıkımların iflasların felaketlerin geleceğini gösterir.

Enerjilerini olumlu yönde kullananlar mücadele ve azim içerisinde hayatlarına devam edenler başarıya ulaşacakları bir yıl olacaktır.

Sevgi göstergeleri : ilişkiler ve arkadaşlıklarda yaşanacak olaylar; hile, yalancılık, iki yüzlülük bu durumlar özel yaşantılarınızda artabilir. Aile kurmak, birlikteliğe başlamak yakın arkadaşlıklara girmek konusunda hile yalancılık ve iki yüzlülük davranışlarına maruz kalabilirsiniz.

Toplum ve Ülkede yaşanacak etkili görünümler: Utanmaz davranışlar, vurdumduymazlık, gaddarlık, acımasızlık gibi davranışlar yoğun yaşanacaktır. Duygusal hisler etkisinin altında kalarak başarıya ulaşmak adına şiddet gösteren davranışlarda bulunmak hırs adına ihtiras adına öne geçmek insanlara yapılan yanlışlar-hatalar-eziyetler ve bunların sonrasında trajedi-skandal-kötü son sonuçları iyi değildir.

Kuduz olayları, ısırıklar artacaktır. Çevremizdeki kedi köpek gibi canlıların kuduz belirtisi ve ya yardım edilecek durumlarında müdahale edelim ve önlemlerimizi alalım.

Zor koşullar altında bir dönem yaşayacağız. Hayat görevlerimizi yerine getirirken kısıtlama engellenme içerisinde kalma olasılığımız yüksek olacak. Olumlu değişim ve dönüşüm içerisinde olanlara yardım edilecek göstergeler mevcuttur. Zor koşulları yumuşatmak adına eğitim ve öğrenim kanallarına yönlenebilirsiniz ve yönlenme sonucu zor süreçleri yumuşatan etkiler altına girme olasılığınız yükselecektir.
Bir senelik süreç içerisinde karşılaşılacak karakterlerde kaba kuvvet kullanacak bodoslama hareket edecek manipüle edici özelliklere sahip insan karakterlerini tanıyabiliriz ve içlerine girebiliriz. Bu durumlarda güçlü sezgilerinizi ve akıl mantığınızı kullanmanız bu kişiliklerden sizleri uzaklaştırır.

Sanatsal yeteneklerde artış olabileceğini gösteren bir döngü yaşayacağız. Buluşçu, farklı yollar deneyen insanlarda sanatsal yaratıcılığın artacağı ve yeni değerler çıkarabileceği etkiler altında da olacağız.

Ebru Kütük

One Response to 5 Temmuz 2016 ‘‘SOLTİST-SODEP’’ günü
  1. tskler biraz ilginç ama genede hoş elinize saglık


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.