farkındalık resmi karma

Dünyaya gelen (doğan) insan,iki unsur ve sebepten yeryüzüne gelir; Dharma ve Karma…

Dharma : Sana verilen dünya görevi yani deneyim öğrenme alanını layığı ile yapmak ve bitirmektir.Tekamül etmektir,şu an bulunduğumuz hayatımız, gidilen yolumuzdur.

Karma : Dharma’da yapılan hata ve yanlışlar karma ve karmalar oluştururlar.Karma neden-sonuç yasasıdır.Karma yasası yaşatılanı yaşamaktır.Karma yasası, ‘Sen insanları yakarsan sende yanarsın.’dır.Karma yasası, ‘Sen kırarsan sen de kırılırsın.’dır.Karma yasası iyilik edersen iyilik,kötülük edersen kötülük seni bulacaktır,demektir.Bütün için yaptığın her şey,bir anlamda kendin için yaptığın şeydir.

Biz dünya için ne yaparsak,o da bizim için onu yapar. İyinin ya da kötünün seni bulması,tamamen seninle alakalıdır;senden çıkan tekrar sana geri döner.Hak ettiğin insanlık (bedel) senden çıkar,sana aittir;dönüp dolaşır ve bir şekilde sana uzanan yolu bulur.Her insan layığını bulur.Kişiden kişiye değişse de,RUHSAL YASALARA UYMAMAK,onu inkar etmek,uzun vadede türlü sorunlara yol açar;başka bir değişle hak ettiğimiz şeylere ya geç kavuşmamıza ya da asla kavuşmamamıza sebep olur.

Örneğin : Bir öğretmen,yaşam ve hayat planında bu görevi seçmiş ve öğretim hayatına başlıyor.Bu alan bir dharma’dır.Nasıl bir öğretmen olacak ? Öğrencilerine nasıl davranacak ? Ne kadar doğru bilgiler verecek ? Ne kadar öğrencilerine ayrım yapmadan yaklaşacak ? Ne kadar görevini sevecek ve ne kadar emek verecek mesleğine ? Bu meslek alanındaki bütün sorular dharmasının nasıl işleyeceğini gösteren konular olacaktır.Öğretmen görevini ne kadar yerine getirdi? Bu bütün konuları doğru ve özverili şekilde mi gerçekleştirdi yoksa yanlış ve hatalara ya da boşvermişliğe mi girdi ? Cevaplar eğer olumsuz ise Öğretmen dharmasını başarısız bir şekilde bitiriyor ve kendine bir dırama sahne alanı yaratıyor ve karma oluşturuyor.Eğer başarılı bir şekilde bitirirseydi farklı bir dharma alanı yani deneyim alanı,yeni bir görev ve tekamül alanı oluşturacaktı.

farkındalık resmi karma

 

Doğum haritaları içiçe geçmiş psikodramalardan oluşan deneyim alanlarını gösterir.Doğum haritasında bir bireyin farkındalığı,hayat ve yaşam farkındalığı yapı ve döngü ortamı üzerinde ise kendi seçimlerini yapabilme gücüne sahiptir.Eğer bireyin farkındalığı,idrakı düşük ise kendi seçimlerini yapma şansı yoktur.Yüksek vazifeli varlıklar yeniden bir kader planı çizer ve kadersel değerleri yaşar.

Doğum haritaları bazı bireylerde mutlak ve değişmeyen kaderi gösterirken,bazı biireylerde potansiyel seçimler ile oluşan seçimsel kaderi gösterir. Her doğum haritasının ana amacı arınmaktır.Doğum haritalarında tüm ağır gezegen konfigirasyonları kişileri aydınlatmak içindir.Aydınlanmadan dünya okulundan çıkamazsınız,tekamülün ana amacı yüksek bilince ulaşabilmek ve aydınlanma yolunda olmaktır.

Karma yasası şuna benzer: senin gönderdiğin sana misliyle geri döner.Adil olan budur.KEŞKE HERKES ETKİ TEPKİ PRENSİBİNDEN YOLA ÇIKARAK HAREKET EDEBİLSE..İŞTE O ZAMAN YERYÜZÜ CENNETTEN FARKSIZ OLUR. Hedeflerinize, başkalarına ve dünyaya zarar vermeden cesaretle ulaşabilecek durumdasınız.Dayanışma içinde olmak, bütüne giden yolu bulabilmektir.Atacağın adım yüksek manevi standartlara ulaşmak olmalı ki bu en önemli olandır.Sen kendini yeniden konumlandır ki dünyada ve çevrende belirli değişiklikler olsun…Hepimiz bütünün parçalarıyız, biz değişirsek bütünde değişir.

Ebru Kütük, Gamze Özer

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.